• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Styl urban jungle – poznaj najciekawszy trend sezonu jesień/zima 2017

by
 
Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z motywami roślinnymi, drewnem oraz wikliną to sprawdzony sposób na rozjaśnienie i ożywienie mieszkania. Czym jest styl urban jungle oraz jak wprowadzić go do wnętrza, żeby osiągnąć najlepszy efekt?
 
Urban jungle stopniowo zyskiwał popularność i powracał co roku w trendach na dany sezon. Tej jesieni i zimy wrócił ze zdwojoną siłą i nie może go już zabraknąć we wnętrzach każdego miłośnika oryginalnych aranżacji. Miejska dżungla to kawałek dzikiej natury w domowym zaciszu. W stylu urban jungle zawarte są inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy, motywami florystycznymi i ideą życia w zgodzie z naturą.
 
Miejska dżungla – zieleń i roślinność
Na styl ubran jungle składają się przede wszystkim dwa elementy – pełna paleta zieleni oraz roślinne motywy. W tym trendzie na pierwszy plan wychodzi egzotyczna flora – paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze – którą dekoruje się wnętrze zarówno w formie żywych roślin w doniczkach, jak i wzorów na tkaninach.

Namiastka dżungli w centrum miasta
Styl ubran jungle we wnętrzach można zaaranżować na dwa sposoby.
 
• Zaaranżowanie całego wnętrza według stylu urban jungle oraz estetyka tropikalna. W całym pomieszczeniu dominuje motyw dzikiej natury. Ze wzorami roślinnymi, doniczkowymi kwiatami i zieloną kolorystyką kontrastować będą złote i brązowe dodatki oraz naturalne materiały.

• Pojedyncze akcenty urban jungle w pomieszczeniu. Motyw dżungli występuje tylko w dodatkach – poduszkach dekoracyjnych, kocach, ozdobach, obrazach itd. Całości dopełnia kolorystyka neutralna: piaskowe pastele, szarości czy ponadczasowe połączenie czerni i bieli.
 
Z czym łączyć trend urban jungle?

Urban jungle to przykład powrotu do natury dzięki ekologicznym rozwiązaniom i naturalnym materiałom. Dlatego najlepiej łączyć go z:

• drewnem np. egzotycznym, niemalowanym i o naturalnym wykończeniu;
• wikliną lub rattanem;
• naturalnymi tkaninami – lnem lub bawełną;
• gładkimi tkaninami – jeśli Twoim celem jest subtelne zaakcentowanie trendu, zestaw go z jednobarwnymi i jednolitymi tkaninami np. z kolekcji Rustica od Dekoria.pl (od 24.10 do 6.11 na stronie marki trwa promocja na tkaniny z tej kolekcji);
• złotymi, metalowymi detalami np. w postaci świeczników, ramek lub wazonów.
 
Jeśli szukasz inspiracji, jak wprowadzić styl urban jungle do swojego wnętrza, sprawdź aranżacje z nowego katalogu Dekoria.
x

fot: DEKORIA


top
X
 
[: :]
X
X