• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Raport: Jakiego koloru meble do salonu wybierali Polacy w 2017 roku?

by
 
Kolorystyczne wybory Polaków - zobacz raport "Trendy w salonie" przygotowany przez Gala Collezione.
4 na 10 Polaków wybrało w 2017 roku sofę, narożnik lub fotel wypoczynkowy w różnych odcieniach szarości (od popielatego, przez szary, po grafitowy). Jeszcze całkiem niedawno, bo dwa lata temu, Polacy kupowali głównie wypoczynkowe meble w odcieniach beżu, brązu lub kremowe. Teraz możemy zaobserwować wzrost zainteresowania sofami, narożnikami i fotelami szarymi.

Co sprawia, że szary kolor jest tak popularny? Przede wszystkim jest jest to kolor bardzo praktyczny. Z łatwością można go łączyć z innymi barwami, zarówno tymi energetycznymi i wyrazistymi, jak i spokojnymi i stonowanymi pastelami. Szaremu możemy więc zdecydowanie przypisać neutralność.

Ten kolor jest kojarzony z równowagą i spokojem. W szarych wnętrzach łatwiej jest wyciszyć emocje i uspokoić skołatane nerwy. Pasuje świetnie do każdego typu wnętrza, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone. Jeśli zdecydujemy się na remont lub na odświeżenie kolorystyki ścian w pokoju - nie będziemy mieć problemu z dopasowaniem szarego mebla do nowego wystroju. Szary fotel, sofa czy narożnik zawsze będzie pasować.
 
Szary zdominował zarówno wybory dotyczące mebli ze skóry, jak i tkaniny. Aż 50% osób, które zdecydowało się na kupno mebla w obiciu tkaninowym, wybrało różne odcienie szarości (od popielatego po grafit).
 
Polacy otwierają się jednak także na najnowsze trendy w zakresie aranżacji wnętrz, jakie docierają do nas ze światowych ośrodków designu. Coraz więcej w naszych mieszkaniach kolorów, nie tylko jeśli chodzi o ściany czy dodatki dekoracyjne. Sięgamy coraz częściej także po meble w żywszych, przyciągających wzrok kolorach i uczymy się komponować zestawy wypoczynkowe, które niekoniecznie składają się z mebli w tym samym kolorze i rodzaju obicia. Dobrym przykładem są na przykład fotele i szezlongi. Coraz większa grupa Polaków decyduje się na zakup takiego mebla w odmiennym kolorze niż sofa czy narożnik. Dzięki temu mebel ten staje się "kropką nad i" całej aranżacji salonu. Przyciąga wzrok, ożywia i dynamizuje całość oraz stanowi interesujący kontrast, który nadaje wnętrzu charakteru.
xtop
X
 
[: :]
X
X