• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Przestrzeń oświetlona kompleksowo - oprawy RAFTER mix - nowość AQForm

by
 
Coraz częściej urządzając mieszkanie, czy nawet biuro wybieramy rozwiązania kompleksowe. Dopasowanie produktu do funkcji pozwala na tworzenie dużo bardziej wydajnych rozwiązań. Dzięki technologii LED jest to możliwe także w oświetleniu. Możemy projektować i wykonywać lampy łączące funkcje, które kiedyś wydawały się niemożliwe do połączenia w ramach jednego produktu. Nowość AQForm - oprawy RAFTER mix pokazują, że można oświetlić przestrzeń kompleksowo.
 
Czym w zasadzie jest kompleksowość? Przejdźmy do tego w praktyce. Urządzamy swoje miejsce do pracy – wiemy, że na pewno będzie potrzebne oświetlenie skierowane na biurko. Z drugiej strony zadbaliśmy o najmniejszy szczegół urządzając przestrzeń – dekoracje, obrazy, tekstylia, a nawet rośliny. Czemu ich również nie oświetlić? Czy da się to zrobić jednym źródłem światła? Odpowiedzią są rozwiązania, które pozwalają nam oświetlić przestrzeń kompleksowo.
 
Projektanci AQForm zaproponowali oprawę, która połączy funkcję zadaniową z akcentującą. Nowoczesne oświetlenie LED może łączyć kilka funkcji oświetleniowych w ramach jednego produktu. Przykładem jest RAFTER mix – nowa kolekcja opraw w ofercie AQForm.
 
W ramach jednej formy łączy m.in. moduły points (punktowe), dedykowane oświetleniu zadaniowemu. Świecą prosto w dół i podnoszą natężenie światła na wybranej powierzchni. Moduły PET mini zamontowane są na przegubach co umożliwia im ruch i ukierunkowanie światłem. O światło ogólne na dużej przestrzeni dba moduł z przesłoną.
 
Jeszcze więcej możliwości!
RAFTER mix to kilka opraw o różnych długościach, każda z nich to nie tylko inny kształt, ale również funkcja. PET mini 7 x3 sprawdzi się przede wszystkim w oświetleniu przestrzeni komunikacyjnych, jak np. przedpokój, wiatrołap oraz jako światło akcentujące – poza oświetleniem podłogi, można skierować światło również w stronę szaf i schowków. Do stref komunikacyjnych idealnie nada się również RAFTER mix 57 to połączenie funkcji zadaniowej z reprezentacyjną. Moduł świecący w dół zapewnia optymalne natężenie światła na podłodze, przy zachowaniu minimalnego olśnienia. Reflektorki z możliwością kierowania światła pozwalają poza tym wyraźnie podkreślić obrazy, płaskorzeźby i draperie.
 
Połączeniem modułów points (punkotwych), oraz PET mini jest RAFTER mix 94 oraz RAFTER mix 133. Łączy funkcję oświetlenie zadaniowego i akcentowego. Zamocowane np. nad biurkiem zapewnią odpowiednie oświetlenie blatu, dzięki światłu skierowanemu w dół z modułów points. Dodatkowo każdy moduł PET mini można skierować w innym, wybranym kierunku. Ostatnia propozycja to oprawa dedykowana do oświetlenia miejsc pracy, która zapewnia równocześnie oświetlenie zadaniowe i ogólne. RAFTER mix 136 ma moduł z ciągłą przesłoną, który doświetla otoczenie miejsca pracy, podczas gdy moduły points zapewnią oświetlenie zadaniowe na kluczowej powierzchni roboczej.
 
Oświetlenie odgrywa w naszym życiu ważną rolę. Wpływa na nasze samopoczucie, na to, jak pracujemy, a nawet jak się relaksujemy. Projektanci oświetlenia korzystając z najnowocześniejszych technologii wprowadzają jeszcze bardziej funkcjonalne rozwiązania, dzięki czemu produkty stają się wielozadaniowe. To wpływa na komfort użytkowania przestrzeni. AQForm kolejny raz stworzył kolekcję opraw czerpiąc z własnego doświadczenia, ale jednocześnie wsłuchując się w potrzeby architektów oraz klientów.
 
Więcej na https://www.aqform.com/pl/
 
 
 
x

fot: AQform


top
X
 
[: :]
X
X