• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Projektantka Nataural Born Design o lampie Big Mama

by
 


Światło zawsze jest czyś więcej niż tylko oświetleniem. Światło to ciepło, bezpieczeństwo, wiedza i bliskość - dlatego to co świeci, jest dla nas tak ważne. Big Mama powstała by spełnić te potrzeby.

Big Mama to pierwsza lampa z serii ICEBERG zaprojektowana przez Delfinę Petkow, projektantkę działającą w studio Natural Born Design. Big Mama powstała z myślą o tych, którzy szukają naprawdę dużej lampy, która dobrze świeci, ale nie oślepia! Ręcznie szyta z Tyveku, nowoczesnego tworzywa, jest trwała, super lekka i świetnie wygląda.Co było inspiracją do powstania takiej dużej lampy?


Pomysł zaprojektowania tak dużej lampy wziął się z potrzeby posiadania przytulnego miejsca, w którym można by miło spędzić czas; napić się kawy, przeczytać gazetę, spotkać się z przyjaciółmi. Stąd narodził się projekt Big Mamy czyli lampy, która łączy ludzi, która im świeci i przyświeca... Big Mama to nie tylko lampa, to także miejsce.
Dlaczego Tyvek a nie papier czy tkanina?


Do stworzenia bardzo dużej lampy potrzebny był specjalny materiał, który będzie wytrzymały i lekki. Tyvek, nowoczesne tworzywo sztuczne legendarnej firmy DuPont okazało się strzałem w dziesiątkę. Ten piękny materiał z wyglądu przypomina papier, ale jest trwały, odporny na działanie wody i antystatyczny. Powstała więc duża, wytrzymała i bardzo lekka lampa, która wygląda równie dobrze w dzień i w nocy.
Big Mama to prosty design. Jak powstawała?


Prace nad lampą trwały kilka miesięcy. W tym czasie powstało kilkanaście prototypów. Chodziło o to, żeby znaleźć jak najprostsze ale szlachetne rozwiązanie, dopieścić detale. Ostatecznie zdecydowano się na zastosowanie pomysłu z pogranicza mody. Każda lampa ICEBERG jest szyta ręcznie w lokalnym zakładzie rzemieślniczym. Wszystkie elementy lampy są produkowane w Polsce, w małej serii. Zatem każda Big Mama jest unikatowa!
Komu spodoba się ta lampa?


Big Mama spodoba się osobie, która poszukuje oryginalnego i praktycznego wzornictwa. Komuś, kto ma dosyć masowej produkcji i poszukuje designu z charakterem i z duszą.


                       

Delfina Petkow

Nieustannie zbiera, analizuje i poddaje ocenie pomysły, informacje i wzorce zachowań. Burza mózgu to jej specjalność! Uważa, że warto jest myśleć krytycznie. Lubi spotykać się z ludźmi, wymieniać poglądami a czasem również prowokować. Jako projektantka chętnie uczestniczy w festiwalach, dyskusjach i konferencjach. Zajmuje się projektowaniem małych mebli, akcesoriów i grafiki użytkowej. Lubi chodzić pieszo. Odpręża się nad talerzem dobrego jedzenia przy kieliszku wina. + Jednym z ostatnich sukcesów Delfiny jest udział w wystawie UNPOLISHED YOUNG DESIGN FROM POLAND.


 
 
 
 
 
xtop
X
 
[: :]
X
X