• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Między skandynawską prostotą a odważnymi formami – nowa kolekcja lamp Vita Copenhagen

by
 
W tegorocznym sezonie wzorniczym duńska marka przygotowała dwa projekty oświetlenia wiszącego oraz proponuje dodatkowe odsłony kolorystyczne dostępnych już w Polsce lamp. W zróżnicowanym portfolio oświetleniowym Vity nowości zajmą mocną pozycję. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pierwszy raz tak minimalistycznie

Lampy VITA Copenhagen kojarzą się z klasyką skandynawskiego wzornictwa lamp. Kolekcję Eos natomiast cechuje odważne i awangardowe podejście do projektowania. W 2017 roku marka zadebiutowała minimalistycznym modelem lampy wiszącej Asteria. Kontynuacją powściągliwego podejścia do formy jest punktowa lampa wisząca Chimes. Lampę LED wykonano ze starannie toczonego kawałka drewna dębowego o średnicy 3 cm i długości 22 cm. Dostępne są dwa wybarwienia drewna naturalny i ciemny dąb. Choć jest to lampa wisząca to stanowi źródło oświetlenia punktowego. Charakterystyczna, prosta konstrukcja drewnianej lampy przystosowana jest do aranżowania kilku modeli lamp obok siebie. Taka kompozycja lamp przypomina układ linii drzew podczas leśnego spaceru.
Lampa wisząca Asteria perl, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Lampa wisząca Chimes dark oak, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Lampa wisząca Chimes oak, Vita Copenhagen, Pufa Design
 

Wstęga Skandynawii

Zabawa „wstęgą” regularnie wraca, w projektach mebli, oświetlenia i dodatków. Szczególnie znane są projekty lamp bazujących na pasach forniru. Szerokie pasma układają się rzeźbiarsko również nowej lampie Vita Copenhagen Ribbon. Rozmiar medium sprawia, że mamy na polskim rynku nową dużą lampę wiszącą nad stół o niemal półmetrowej średnicy, o ciekawie zaplątanej formie w transparentnej i uniwersalnej bieli dającej najbardziej jasne światło. Mini Ribbon ma średnicę 33 cm, abażur jest kompatybilny z akcesoriami do lamp Vita Copenhagen i można z niego zrobić lampę stołową, podłogową albo ścienną.
Lampa wisząca Ribbon medium, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Lampa wisząca Ribbon medium i mini, Vita Copenhagen, Pufa Design
 

Czy to koniec z pastelami?

Od 2017 roku środowisko projektantów stopniowo przestawia się na nową nasyconą gamę barw. Choć źródło pastelowej palety nadal jest popularne i daje sporo kreatywnych możliwości, to w nowej kolekcji lamp Aluvia podobnie jak przy Asterii królują nasycone, dramatyczne i ciemne odcienie. Aluvia mini i medium jest lampą klasyczną, ponadczasową i  skandynawską. Aluminiowe płatki lampy, z których ukształtowana jest głowa szyszki abażuru w tym sezonie dostępne są w nowych, mocnych kolorach - forest, petrol, ruby i saffron. Wyraziste, odważne i kontrastowe propozycje do stonowanych wnętrz.
Lampa wisząca Aluvia forest medium, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Lampa wisząca Aluvia ruby medium, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Lampa wisząca Aluvia saffron medium, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Lampa Aluvia petrol mini, Vita Copenhagen, Pufa Design
 
Nowy sezon jest dla marki Vita Copenhagen szczególnie ważny, ponieważ zadebiutowała ona z pierwszą w historii kolekcją mebli, dostępnych również w Polsce.

Więcej Pufa Designtop
X
 
[: :]
X
X