• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Letnie nowości Profim

by
 
Wraz z nadejściem lata Profim przygotowało kilka nowych kolekcji, które swą premierę miały na targach Orgatec a od lipca są dostępne w sprzedaży.
Jedną z kluczowych nowości jest rodzina mebli soft seating Chic autorstwa uznanego na świecie projektanta Christophe’a Pillet. Uwagę zwracają delikatne przekroje krzeseł i foteli wchodzących w skład kolekcji. Dzięki temu udało się osiągnąć wizualny efekt niezwykłej lekkości siedzisk. Krzesła dedykowane są do kawiarni, przestrzeni restauracyjnych, poczekalni lub hotelowych lobby. Są kompaktowe, proste i klasyczne w swojej formie.
 
 
W kolekcji znajdziemy krzesło na cienkim metalowym stelażu, w wersji na drewnianych nogach lub na aluminiowej bazie 4-olekcjramiennej. Fotele to produkt, przeznaczony dla stref relaksu w hotelach, pensjonatach, lobby czy biurach. Stąd charakterystyczny kształt tego mebla – wysokość siedziska jest niższa niż w standardowych fotelach a kąt kubełka i wyjątkowo wygodne pianki zachęcają do odpoczynku, mniej formalnych spotkań. Fotel występuje w wersji na stopkach i na bazie obrotowej wyposażonej w funkcję pamięci powrotu, co idealnie sprawdzi się w strefach gdzie chcemy zachować porządek.
 
Uzupełnieniem dla kolekcji siedzisk są Stoliki Chic. Charakteryzują się, podobnie jak fotele i krzesła z tej linii, delikatnością i lekkością formy, minimalistycznym i wysublimowanym designem. Wersja restauracyjna na stelażu metalowym oraz bogaty wybór blatów z takich surowców jak ceramika, szkło, drewno, blacha daje nieskończenie szerokie możliwości aranżacji przestrzeni.
Dostępne kolory stelaży to m.in. czerń, biel czy grafit. Blaty z blachy i ceramiki dostępne są w kolorach idealnie dobranych do stelaża, dzięki czemu można tworzyć minimalistyczne monochromatyczne wersje stolików.
 
Kolejną ciekawą propozycją są fotele Nu Spin, które świetne sprawdzą się w przestrzeniach biurowych lub hotelowych foyer. Fotel ma kompaktową formę, co jest nie bez znaczenia w przestrzeniach o ograniczonej powierzchni. Na jego atrakcyjność wizualną wpływa też możliwość połączenia w jednym fotelu dwóch materiałów (np: wysokogatunkowej skóry oraz miękkiej wełnianej tapicerki), lub zastosowania tkanin w dwóch różnych kolorach.
 
Ponadto fotel Nu Spin może być wyposażony w funkcję pamięci powrotu, co pozwala zachować porządek we wspólnych strefach wypoczynku. Nu Spin to rozszerzenie dotychczasowej oferty foteli z linii Nu, której twórcą jest Paul Brooks.
 
Następna nowość w ofercie to Stoliki SAM (design: ITO Design). Kolekcja to propozycja stołów kawowych i konferencyjnych stworzona by zwiększyć komfort użytkowników podczas spotkań i negocjacji.
 
Stoliki zostały zaprojektowane z myślą o kolekcji Wyspa, ale ich lekka forma, ciekawe wykończenia i kilka rozmiarów pasują do wielu kolekcji, zwłaszcza do modeli soft seating na drewnianych nogach jak Fan czy Nu.
 
Nową odsłonę zyskała kolekcja LightUp. Dotychczasową „biurową”, tradycyjną czerń plastikowych elementów zastąpiła jasna szarość. Zabieg ten pozwolił na nadanie krzesłom nowego, łagodniejszego charakteru. To odpowiedź na chętnie stosowany przez architektów wnętrz biurowych trend, polegający na ocieplaniu i „udomowieniu” biur poprzez tworzenie bardziej swobodnej i kreatywnej przestrzeni do pracy.
 
I patrząc na to z drugiej strony: gdy dzięki coraz większej powszechności pracy mobilnej, wykonujemy ją w małych, domowych biurach, potrzebujemy do tego odpowiednich mebli.
 
Kolekcja zyskała również nową wersję LightUp Hoker z regulowanym na wysokość podnóżkiem, która idealnie sprawdzi się w przypadku pracy przy wyższej ladzie w biurze obsługi klienta bądź w laboratorium.
 
Nowe funkcjonalności dodane do kolekcji Motto to opcja multiregulowanego zagłówka, co dodatkowo poprawia komfort użytkowania oraz regulowane na głębokość podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa (schukra) w pełni zintegrowane z oparciem.
 
x

fot: PROFIM


top
X
 
[: :]
X
X