• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Kwiaty, doniczki i kwietniki

by
 
Trend wabi-sabi stał się równie popularny, jak skandynawski przepis na szczęśliwe życie, jednak naszym zdaniem ma on wiele wspólnego z północną filozofią. Mianownikiem większości współczesnych trendów jest harmonia i ucieczka od nadmiaru. W dzisiejszych projektach architektonicznych i wzornictwie jest ona wszechobecna.
 
Obecności kwiatów w pomieszczeniach zdecydowanie wpisuje się w trend wabi-sabi. Odzwierciedlają one tęsknotę za zielenią i symboliczną symbiozę z naturą. Ożywiają meble. Dodają promieni białym ścianom i układom zaprojektowanym skromnie i prosto. Znakomicie komponują się z terakotą, wikliną, lnem, naturalnym drewnem.
W sezonie wiosenno-letnim ogrody pysznią się również na balkonach i tarasach. Elementem, który kreuje tam atmosferę są doniczki i kwietniki. Wśród najnowszych propozycji donic takich marek jak Menu, Skagerak, RIG-TIG i Authntics można wyróżnić styl nowoczesny, funkcjonalną prostotę, pięknie niedoskonałe wabi-sabi oraz geometryczny minimalizm. Każda z propozycji jest unikatowa i na tyle charakterystyczna, że wyróżni wnętrze i nada mu wyrazisty styl.
Taras w wydaniu marki Skagerak, Pufa Design
 
Kolekcja donic Edge, Skagerak, Pufa Design
 
Kwietniki Wire marki Menu powstały w studiu Norm Architects. Jest to propozycja elegancka, pasuje do wnętrz urządzonych eklektycznie w stylu francuskim oraz do japońskich dodatków wabi-sabi jak maty tatami. Architekci wybierają model czarny do biur zestawiając dwa kwietniki i donice różnej wielkości ze sobą. Jakże estetyczna i wysmakowana jest wersja kwiatowego zakątka Wire.
Kolekcja donic i kwietników Wire - biel, Menu, Pufa Design
 
Kolekcja donic i kwietników Wire - czerń, Menu, Pufa Design
 
O doniczkach i podstawach Edge marki Skagerak wykonanych z terakoty wspominaliśmy już we wcześniejszym artykule o wiosennych dodatkach do wnętrz. Wieloelementowa kolekcja składa się z donic różnych kształtów, rozmiarów i wybarwień. Zaprojektowało ją studio Stilleben. Edge są donicami zewnętrznymi, jednak z powodzeniem mogą zdobić domowe oranżerie, schody, parapety. Inspiracją do powstania serii były greckie i egipskie wazy. Na doniczkach wytłoczona jest pieczątka definiująca oryginalność produktów.
Wersja terakotowa, ciemna, kolekcja donic Edge, Skagerak, Pufa Design
 
Jasna odsłona, kolekcja donic Edge, Skagerak, Pufa Design
 
Kolekcja donic Edge, Skagerak, Pufa Design
 
Kolekcja donic Edge, Skagerak, Pufa Design
 
Apartamenty łączy się z aneksami kuchennymi, takie rozwiązanie ma plusy i minusy. Zdecydowanie wpływa na charakter dodatków kuchennych, od których wymaga się wysokiej estetyki, ponieważ są widoczne z każdej części pomieszczenia. Duńska marka RIG-TIG proponuje doniczki kamionkowe PLANT-IT oraz wiszące GROW-IT do ziół. Mogą one łączyć część aneksu z salonem. Wyglądają naturalnie za sprawą liny konopnej. Nieckę doniczki wykonano z silikonu, więc praktycznie jest niezniszczalna. Projektantem GROW-IT jest Christian Bjørn. Drugą propozycją doniczki wiszącej w naszym zestawieniu jest model Menu - Hanging Vessel.
Miniaturowe doniczki PLANT-IT, RIG-TIG, Pufa Design
 
Wiszące doniczki do ziół GROW-IT, RIG-TIG, Pufa Design
 
Ceramiczna doniczka-pojemnik, Hanging Vessel, trzy kolory, Pufa Design
 
Dla osób, które nie lubią klasycznych rozwiązań, ale cenią sobie oryginalne i niestandardowe przedmioty marka Authentics proponuje linię donic Urban Garden. Projektant Patrick Nadeau nadał doniczkom miękki, tkaninowy charakter. Każdy model jest uszyty z filcu, a kwity można w nie po prostu ubrać. Doniczki można wieszać na suficie, stawiać na blacie, zestawiać ze sobą. Nasze porównanie, to nowoczesna moda dla kwiatów doniczkowych. Największa doniczka Urban Garden ma pojemność aż 200 litrów.
Beżowa doniczka 3 w 1 Urban Garden, Authentics, Pufa Design
 
Wersja czarna doniczki 3 w 1 Urban Garden, Authentics, Pufa Design
 
Doniczka Urban Garden – czarna zieleń, Authentics, Pufa Design
 
Doniczka Urban Garden – beżowa 85 cm, 200 l pojemności, Authentics, Pufa Design
 
Doniczki wiszące Urban Garden, Authentics, Pufa Design
 
Doniczka wisząca Urban Garden – czarna zieleń, pojemność 1 litr, Authentics, Pufa Design
 
Przedstawione modele doniczek i kwietników dostępne są w sklepie internetowym Pufa Design.
xtop
X
 
[: :]
X
X