• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

DUŻE DONICE DO BALKONOWYCH KOMPOZYCJI

by
 
Dekoracyjne krzewy oraz drzewka doniczkowe (będące miniaturami dużych okazów) to atrakcyjna ozdoba tarasu i balkonu. Zobacz, jak stworzyć prywatny zielony zakątek.
Donica Assumi, nuno'ni
 
Uprawa roślin na balkonie rozpoczyna się od doboru pojemnika. W zależności od gabarytów wybranego okazu, może być to wysoka donica o klasycznym kształcie lub nieco niższa i podłużna. Zawsze trzeba brać pod uwagę wymagania rośliny: wiele nich rośnie dość szybko, dlatego już na początku pojemnik powinien być wręcz za duży, a do tego lekki – wkrótce okaże się, że to najlepsza opcja.
Donica Tulipano Light, TeraPlast
 
Donice dla roślin balkonowych powinny posiadać otwory odpływowe oraz warstwę drenażu. Wybierając odmiany o zbitym systemie korzeniowym, należy dodatkowo zdecydować się na pojemnik z wkładką uprawną, dzięki czemu woda łatwo przedostanie się do dolnych partii, a przesadzanie przebiegnie szybko i bez bałaganu. Kolejny pomysł: donice świecące, które pozwolą przechować i wyeksponować rośliny, ale dodatkowo klimatycznie oświetlą taras po zmroku.
 
NIE TYLKO POJEMNIK NA ROŚLINĘ
Do uprawy w dużych donicach na balkonie nadają się roślin o niskim pokroju, łatwo poddające się formowaniu, takie jak bukszpan. Nasadzony w odpornej na mrozy donicy może zimować na zewnątrz, stanowiąc oryginalna świąteczną dekorację, a jednocześnie przesłonę, wyciszającą zgiełk ulicy. Rozwiązanie idealne? Schio Cassa Alta od włoskiego producenta TeraPlast – o kolorze pojemnika powinien zaważyć kolor elewacji i otoczenia, jednak jest z czego wybierać!

Donica Schio Cassa Alta, TeraPlast

 

Donica Schio Cassa Alta, TeraPlast

KWITNĄCE WIŚNIE NA BALKONIE
Na miejskim balkonie można uprawiać również miniaturowe drzewka owocowe. Jabłoń i wiśnia ozdobna pięknie kwitną wiosną, a latem wytwarzają dekoracyjne owoce. Równie ciekawą ozdobą balkonu jest klon palmowy, którego liście jesienią nabierają intensywnego, czerwonego koloru.
 

Donica Round, Elho

Duża donica kwiatowa to świetne miejsce dla różaneczników oraz kaliny, które ozdobią balkony delikatnymi, kolorowymi kwiatami. Wszystkie z nich można z powodzeniem uprawiać w wielkich donicach – klasyczny model Gianto od nuno’ni to świetna propozycja ze względu na atrakcyjne kolory, w jakich jest dostępny.
Donica Gianto, nuno'ni
 
 

Donica Gianto, nuno'ni

Początek roku to optymalna pora na zaplanowanie ogrodowych dekoracji, jak zmianę pojemnika dla już istniejących kompozycji – jaki model wybierzesz dla swojego tarasu?
Donica Soft Brick, Elho
 
Donica Cone, Elho
 
Donica Cone, Elho
 
Zobacz więcej: www.terraform.pl
x

fot: terraform


top
X
 
[: :]
X
X