• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Donice ze stali Corten – jedyne, które oprą się działaniu czasu

by
 
Stal corten, a po polsku – stan kortenowska, to nowoczesna odmiana tradycyjnej stali, której nie straszne są deszcze, śniegi, wiatry, promienie słoneczne… Ten niezwykły materiał powstał z połączenia kilku stopów stalowych, a jego wyjątkowość tkwi w powłoce powstającej na wskutek działalności powietrza i deszczu – przypominającej brunatną rdzę, jednak całkowicie na nią odpornej.
 
Jak to działa?
Cała tajemnica tkwi w powłoce donicy – na jej powierzchni, pod wpływem warunków atmosferycznych, tworzy się gęsta warstwa platyny zabezpieczającej ze składników korozji, które znacząco spowalniają proces rdzawienia. Początkowo warstwa ochronna ma kolor czerwonobrązowy, ale z czasem nabiera ciemniejszego odcienia. Na samym początku stal typu corten charakteryzuje się żółtawym zabarwieniem. Wraz z upływem czasu, ochronna rdza stopniowo zmienia swoje zabarwienie (od żółtego, przez pomarańczowy i jasnobrązowy). Po upływie 1 – 2 lat, odcień się mniej więcej stabilizuje i pozostaje ciemnobrązowy.
 
Donice dla przestrzeni otwartych
Dzięki specjalnej powłoce, odpornej na wszelkie warunki atmosferyczne, donice corten z kolekcji TerraForm są idealną propozycją dla przestrzeni otwartych w miastach i nie tylko. W połączeniu z roślinnością stworzą niesamowitą, industrialną kompozycję, która sprawdzi się w przypadku nowoczesnych brył, zabytkowej architektury, również jako ciekawy element ogrodowej dekoracji. Rdzawy kolor donic niesamowicie podkreśla zieleń roślin, pojemniki wyglądają równie imponująco nawet bez obsadzenia.
 
Wyjątkowość przede wszystkim
Donice ze stali corten są niepowtarzalne. Nie sposób przewidzieć, jaki wpływ wywrze na nie deszcz, wiatr czy śnieg. Z czasem każdy pojemnik staje się wyjątkowy, tak jak aranżacja, której jest częścią. Co najważniejsze, nie wymagają malowania ani konserwacji – wręcz przeciwnie, bo deszcz i wiatr są tu największymi sprzymierzeńcami!
 
Wiele modeli – wiele możliwości
Szeroki wybór donic corten kolekcji TerraForm powoduje, że każdy znajdzie idealny pojemnik. Zależnie od osobistych upodobań wybierać można spośród wielu modeli: klasyczna Peria, Lantia o kształcie stożka i lekko zwężana ku dołowi Manea. Zwolennicy prostych, modernistycznych kształtów pokochają sześcienny pojemnik Rugo lub nieco niższą od niego donicę Ronzo. Z kolei podłużne donice Linea oraz Finea sprawdzą się w dekorowaniu wąskich przestrzeni. Mnogość modeli pozwala na dowolne aranżacje przestrzeni.
 
 
x

fot: TERRAFORM


top
X
 
[: :]
X
X