• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Ażurowe dekoracje świąteczne (nie tylko!) dla miast

by
 
Tradycyjna choinka, połyskująca gwiazda, kula świeżego śniegu – to jedne z ulubionych symboli świąt. Zdobią wnętrza i ogrody prywatne, a ich ogromna popularność sprawia, że powinny trafić również do przestrzeni publicznych. Oto kolekcja TerraChristmas, a w niej: ażurowe dekoracje świąteczne miejskie, które sprawią, że Boże Narodzenie będzie naprawdę wyjątkowe.
Harmonijne dopasowanie ażurowych ozdób przynosi piękne efekty - mnogość dostępnych elementów sprawia, że stworzona aranżacja będzie niepowtarzalna i wyjątkowa. To nieograniczone pole możliwości!
 
Kompilacja zwiewnych kul, stożków oraz gwiazd daje szczególnie ciekawy efekt w połączeniu z nastrojowym oświetleniem. Tajemnica tego efektu to ażurowa struktura, sprawiająca, że światło tworzy subtelne światłocienie. To jednak nie koniec atutów: w przeciwieństwie do wielu innych elementów dedykowanych przestrzeni publicznej, ażurowe elementy cechuje trójwymiarowa forma. Oznacza to, że kompozycja jest atrakcyjna dla oka niezależnie od kąta jej ustawienia i miejsca obserwacji.
 
Równie dobrze prezentują się ułożone bezpośrednio na podłożu. Dla podkreślenia efektu, a zarazem kontynuowania wiosenno-letniej aranżacji, warto umieścić ażurowe kule w pojemnikach na kwiaty!
Ażurowa kula śniegu
Zwiewne ażurowe dekoracje w kształcie kul to świetny pomysł na kompozycję inspirowaną choinkowymi bombkami lub kulami śniegu. Bardzo niska masa własna sprawia, że bez problemu można zawiesić je ponad sklepieniami – centrów handlowych bądź budynków użyteczności publicznej.
 
Bezpieczne święta
Włókno szklane, z którego wykonano ażurowe ozdoby, jest ognioodporne, co sprawia, że mogą one zdobić również zamknięte przestrzenie i nigdy nie przyczynią się do wypadków ani strat. Trwałość zastosowanych materiałów sprawia, ze ozdoby nie zmieniają swojej formy przez wiele sezonów, a potrzeba konserwacji jest ograniczona do minimum.
 
Filigranowa choinka miejska
Choć to nie ona jest główną bohaterką świąt, to trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez choinki. Inspirowany jej kształtem, ażurowy stożek jest niemal obowiązkowym elementem sezonowej dekoracji w przestrzeni publicznej. Jako nawiązanie do pierwowzoru: łańcuchy kolorowych światełek bądź kolorowe bombki. Ażurowe choinki świetnie prezentują się ustawione w szeregu, tworząc wyjątkowo nastrojowy szpaler.
 
 
Gwiazda bożonarodzeniowej kompozycji
Gwiazda - to właśnie ona zwiastuje najważniejszy moment Bożego Narodzenia. Nie powinno zabraknąć jej pośród świątecznych dekoracji w przestrzeniach publicznych. Ażurowa gwiazda z fiberglassu może zostać zawieszona, by w ten sposób stworzyć wrażenie lotu i błyszczącego nieba. Ciekawym rozwiązaniem jest zamocowanie jej na miejskich latarniach lub pod sklepieniami centrów handlowych – przestrzenna gwiazda świetnie urozmaica zimową aurę, szczególnie po dodaniu do niej oświetlenia!
 
 
Jak to działa?
W toku produkcji zwiewnych dekoracji z kolekcji TerraChristmas pojedyncze „nitki” włókna szklanego są zanurzane w kąpieli żywicznej, przez co stają się na tyle plastyczne, że można nadawać im dowolne formy. Wykorzystanie tego tworzywa sprawia, że finalnym efektem produkcji są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne dekoracje o pięknej, delikatnej formie. Ażurowe dekoracje dla miast przywodzą na myśl koronkę, a po zawieszeniu ponad głowami przechodniów, na latarniach bądź pod sklepieniami, tworzą magiczną scenerię. A to dopiero tylko niewielki fragment spośród wielu innych propozycji z kolekcji TerraChristmas…
 
 
x

fot: TERRACHRISTMAS


top
X
 
[: :]
X
X