• Zaloguj się
  • Szuflada

WYSTAWA "KONKRET"

Konkret w rozmaitych wymiarach społecznych i przestrzennych jest tematem tegorocznej edycji cyklu Synchronizacja. Na wystawie podsumowującej całoroczne działania skupiliśmy się na momentach, kiedy idea przechodzi w formę faktów materialnych, z pomysłu stając się rzeczywistością.

 

W ramach wystawy zobaczyć będzie można projekty odnoszące się do tych zagadnień, które dziś najbardziej domagają się konkretnych rozwiązań: alternatywy dla mieszkań deweloperskich, zanieczyszczenia środowiska, sprawnego komunikacyjnie miasta, dostosowanego do potrzeb i możliwości mieszkańców, czy, w końcu, dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Tematy pojawiające się na wystawie podsumowują treści, które w ostatniej dekadzie poddawane były pod dyskusję i stały się pożywką rosnącej samoświadomości mieszkańców.

 

Oprócz projektów architektów oraz wybranych propozycji nadsyłanych na konkurs FUTUWAWA, ważną część wystawy stanowią prace zaproszonych artystów oraz instalacja Krzysztofa Syrucia, którą oglądać można w witrynach biblioteki. W ramach wystawy po raz pierwszy w Warszawie zaprezentowany zostanie oparty na historii tańca i utworu stworzonego w 1968 r. dla zakładów WSK-PZL Mielec film Praca Maszyn Michała i Macieja Mądrackich oraz Gilles’a Lepore.

 

Miejsce prezentacji wystawy - Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy niezwykle udanie rozbudowana dzięki środkom unijnym według projektu pracowni Bulanda, Mucha Architekci - jest tu także eksponatem, przykładem infrastruktury, materializacją konkretu.

 

W wystawie udział biorą: Piotr Bekas, Bulanda/Mucha Architekci, Alejandro Capdevila, Cohabitat, Małgorzata Dembowska, Dawos / Krzysztof Domaradzki, Forum Rozwoju Warszawy, FUTUWAWA, Michał Gayer, Michał Lewkowicz / ENDIESONIX / Brain Damage Gallery, Michał Jurgielewicz, Michał Kempiński, Szymon Kobylarz, Gilles Lepore, Michał Mądracki, Maciej Mądracki, Rafał Mazur/ Mai Bui, Mieszkamy na Odrze, Niewidzialne Miasto, Magdalena Nowak, Joanna Piaścik, Daniel Rumiancew, Krzysztof Syruć

 

Kuratorka: Bogna Świątkowska

 

Koordynacja: Ania Łyszcz

 

Współpraca: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, Futuwawa

 

Projekt Synchronizacja realizowany przez Fundację Bęc Zmiana dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Czas: 26.11 – 31.12
Miejsce: Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, ul. Koszykowa 26

 

Wystawa czynna w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9 - 21 / sobota: 9 - 17 / niedziela: 9 - 14

 

Strona wystawy: beczmiana.pl

 

top
X