• Zaloguj się
  • Szuflada

WARSZAWSKIE ROZMOWY ARCHITEKTONICZNE - "INNOWACYJNE MIESZKANIE"

"INNOWACYJNE MIESZKANIE - smart price - smart material - hybrid house"

 

16 listopada 2015 w Pawilonie SARP w Pałacu Zamoyskich w Warszawie odbędzie się kolejna konferencja w cyklu Warszawskich Rozmów Architektonicznych.

 

Spotkanie "INNOWACYJNE MIESZKANIE" będzie okazją do wymiany praktycznych doświadczeń w temacie niskokosztowych mieszkań, zastosowania inteligentnych materiałów budowlanych oraz hybrydowych podziałów przestrzeni.

 

Dyskusja prowadzona będzie w oparciu o modelowe projekty budownictwa mieszkaniowego realizowane na zasadach PPP w IBA Hamburgu i Wroclawiu - Nowych Żernikach. Praktycy podzielą się z nami wiedzą na temat rozwijania wielkopowierzchniowych osiedli mieszkaniowymi w obu miastach dla docelowo 5 tysięcy mieszkańców.

 

Referentami są m.in. prezes zarządu IBA Hamburg - Uli Hellweg oraz architekt Miasta Wrocław - Piotr Fokczyński.

 

WARSZAWSKIE ROZMOWY ARCHITEKTONICZNE to cykl wykładów i dyskusji na tematy urbanistyczne, architektoniczne i z zakresu architektury krajobrazu.

 

WARSZAWSKIE ROZMOWY ARCHITEKTONICZNE są platformą, która umożliwia interdyscyplinarną dyskusję na temat innowacyjnych rozwiązań dla naszych miast. Dyskusja prowadzona jest na podstawie przykładów obiektów architektonicznych wyróżniających się w danym temacie, niejednokrotnie stanowiących, pod względem interdyscyplinarności ich założeń koncepcyjnych w ujęciu urbanistycznym, krajobrazowym i społecznym, świetny przykład do naśladowania.

 

Równolegle poruszanym tematem jest instrumentarium procedury planistycznej i administracyjnej, które umożliwia tworzenie i sprawną realizację projektów.

 

Spotkania w ramach cyklu adresowane są do środowisk m.in. polskich i niemieckich architektów, urbanistów i architektów krajobrazu, deweloperów, właścicieli i zarządzających nieruchomościami, miejskich biur architektury i planowania miasta, polityków, socjologów miast, dziennikarzy, instytucji naukowych.

 

Uczestnictwo w piątym spotkaniu z cyklu WARSZAWSKIE ROZMOWY ARCHITEKTONICZNE w dniu 16 listopada 2015 możliwe jest tylko z potwierdzonym zgłoszeniem. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Udział w spotkaniu jest dla zaproszonych gości bezpłatny. Spotkanie jest tłumaczone symultanicznie.

 

WARSZAWSKIE ROZMOWY ARCHITEKTONICZNE
Poniedziałek 16.11.2015
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Pałac Zamoyskich ul. Foksal 2, Warszawa

 

Strona wydarzenia: fta.pl/wra/

 

top
X