• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Wnętrzarskie must-have - lampy Muuto

by
 
Zamiast jednej lampy w centralnym miejscu pomieszczenia otwórzmy się na kreowanie atmosfery wnętrza światłem, układanie wyważonej palety barw, łączenie różnych materiałów i faktur ze sobą. Tak zbudowana jest kolekcja oświetlenia dobrze znanej w Polsce duńskiej marki Muuto. Gotowi na eksperymentowanie?
 

Nowe kierunki w designie

Aby zebrać jedną klamrą wszystkie propozycje oświetleniowe Muuto, odwołamy się do hasła przewodniego brandu, którym jest nowa perspektywa w skandynawskim wzornictwie. I faktycznie Muuto współpracuje z wieloma projektantami, którzy mają różne wizje świata i przedmiotu funkcjonalnego, ale finalnie, kiedy zestawimy ze sobą lampy stołowe, podłogowe, wiszące – tworzy się spójny obraz nowoczesnego i dobrze zaprojektowanego wnętrza.
Sala z lampami Studio, Muuto, Pufa Design
 

Odkrywanie nowego

Przemyślane i doskonałe wzornictwo oświetlenia Muuto oparte jest przede wszystkim na technologii. A tu Muuto wprowadza wiele nowości materiałowych. Często definiują one wrażenie i efekt odbioru lampy, ponieważ zmieniają całkowicie płaszczyznę po której wędruje oko, uwypuklają szeroką i autorsko opracowaną gamę kolorystyczną, a po włączeniu światła przechodzą kolejną metamorfozę razem z wnętrzem.
Z charakterem lampka Control, Muuto, Pufa Design
 

Nowe horyzonty aranżacji oświetlenia

Lampy Unfold, E27 czerpią z miękkości silikonu, kolekcje Ambit, Mhy, Studio, Leaf, Control są wizytówką ręcznego rzemiosła - są formowane ręcznie z metalu i malowane proszkowo. Drewno, które odwołuje się do tradycji skandynawskiego wzornictwa subtelnie kreuje lampę Focus i Wood, a także zachwyca swoją szczerością i prostotą w lampie Pull. Muuto nie stroni też od eksperymentów. To, że akustyka we wnętrzu jest kluczowa, ponieważ wpływa na komfort codzienności doskonale wiedział team projektantów Iskos-Berlin, który stworzył lampę Under the Bell. Klosz osłaniający stół ma 82 cm średnicy, czapa lampy wykonana jest z ekologicznego kompozytu – filcu pozyskanego z surowców wtórnych. Dzięki czemu jest ona lekka w wyrazie, elastyczna i ciepła w odbiorze.
E27, klasyczna lampa z odsłoniętą żarówką, Muuto, Pufa Design
 
Kolekcja lamp wiszących Grain bazuje na materiale łączącym w sobie bambus i polipropylen. Ta szorstkość tworzywa, to będzie coś, co pokochacie. W portfolio oświetlenia Muuto są też piękne klasyczne lampy z dmuchanego szkła. Zestawienie lekkich jak powietrze lamp Fluid czaruje swoją elegancją, natomiast lampy stołowe Cosy in grey i Cosy in white roztaczają w pomieszczeniu przytulną atmosferę, delikatnie uwypuklą piękno drewnianego regału i podkreślają przestrzeń wnętrza.
Aranżacja z biurkową lampką Leaf, Muuto, Pufa Design
 
Nowość, lampa Ambit Rail, Muuto, Pufa Design
 
Pastelowo, lampy Ambit, Muuto, Pufa Design
 
W różu, przestrzeń z lampą Leaf w wersji podłogowej, Muuto, Pufa Design
 
Lampka Focus zrobiona jest z jesionowego drewna, Muuto, Pufa Design
 
Naturalnie z kinkietem Lean, Muuto, Pufa Design
 
Fikuśna lampa Mhy, Muuto, Pufa Design
 
Po prawej stronie stolik oświetla nisko zawieszony szary Grain, Muuto, Pufa Design
 
Na półce znajdziesz lampę Cosy in grey, Muuto, Pufa Design
 
W pokoju dziecięcym, Cosy in white, Muuto, Pufa Design
 
Silikonowy hit, lampa Unfold, Muuto, Pufa Design
 
Drewniany unikat, lampka Wood, Muuto, Pufa Design
 
Kompozycja lamp wiszących Fluid, Muuto, Pufa Design
 
Więcej na Pufa Design
xtop
X
 
[: :]
X
X