• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Różne szerokości, jeden świetny efekt na podłodze

by
 
Dawniej była to konieczność wynikająca z potrzeby najbardziej efektywnego wykorzystania dostępnego surowca. Dzisiaj to ciekawa alternatywa dla dobrze znanych rozwiązań. Podłoga z desek o różnych szerokościach to spełnienie marzeń miłośników naturalnego drewna, którzy cenią nieszablonowe projekty.
Deski Chapel Minster w kolorze Bleached Natural
 
Tworzone na zamówienie drewniane podłogi są jak ubranie szyte przez krawca na miarę. Indywidualne podejście pozwala osiągnąć niepowtarzalne efekty, bo to inwestor decyduje o wszystkich cechach materiału (m.in. jego kolorze, wykończeniu i rozmiarach). Nabywca nie musi wybierać produktu spośród gotowych propozycji, ale sam kreuje podłogę marzeń: nie idzie na kompromis, ale realizuje własną wizję.

Podłoga stworzona z desek o różnych szerokościach to jedno z rozwiązań, które po latach zapomnienia jest odkrywane na nowo. Kiedyś stosowano je wyłącznie z pobudek ekonomicznych, dzisiaj o wyborze desek różniących się szerokościami decydują już tylko względy estetyczne.

Taka podłoga to propozycja zwłaszcza dla osób ceniących wszystkie cechy naturalnego drewna; różnorodność jego odcieni, fakturę oraz fakt, że w przyrodzie każde drzewo jest inne. Podłoga z desek o różnych szerokościach jest klasyczna, a jednocześnie spektakularna. Efekt ten można jeszcze spotęgować wybierające drewno stylizowane. Procesy postarzania surowca sprawiają, że przypomina on materiał pochodzący z wiekowych domostw.
Deski Chapel Minster w kolorze Bleached Natural
 
- Nie ma przeciwwskazań technicznych do montażu desek o różnych szerokościach. Drewniane podłogi, zwłaszcza dębowe, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Różnice w rozmiarach elementów jeszcze mocniej akcentują naturalne pochodzenie surowca, z którego zostały one wykonane. Rozwiązanie, choć z długą tradycją, można traktować jako nowość, która będzie zyskiwać na popularności wśród miłośników drewna - ocenia Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket. Sygnowane tą nazwą podłogi powstają z drewna dębowego i wyłącznie na zamówienie, do wyboru jest niemal 30 tys. możliwości!
Deski Chapel Minster w kolorze Bleached Natural
 
Najwęższe deski z kolekcji Chapel Parket mają 140 mm szerokości, najszersze - 280 mm. W serii Chapel Priory znajdziemy wyjątkowo wąskie elementy (85 mm szerokości), zaś kolekcję Chapel Monastery tworzą deski o szerokości aż 385 mm!

Marka obejmuje elementy wykonywane w drewnie litym, jak i inżynieryjnym (warstwowym). Konstrukcja drugiego z wymienionych ogranicza pracę drewna, dzięki czemu możliwe jest tworzenie produktów w rozmiarze XXL. Większość desek Chapel Parket jest dostępna w tzw. miksie długościowym.

W jednym projekcie możliwe jest łączenie nie tylko desek o odmiennych szerokościach, ale kilku różnych elementów. Deski mogą być „towarzystwem” i dopełnieniem parkietu z klepek, klepki świetnie sprawdzą się również we wnętrzu z podłogą kasetonową. Ograniczeń technicznych właściwie nie ma; rezultat zależy wyłącznie od kunsztu parkieciarza i kreatywności inwestora lub projektanta.
x

źródło: Autor tekstu: Anna Koza/Adventure Media


top
X
 
[: :]
X
X