• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Równowaga między funkcją a elegancją - Kaschkasch w Pufa Design

by
 
Głos młodego pokolenia designerów – studio kaschkasch założone zostało w 2011 roku przez Floriana Kallusa i Sebastiana Schneidera. Na koncie projektantów jest wiele wdrożonych do produkcji mebli, lamp i dodatków do wnętrz.

Projekty kaschkasch wyróżnia wdzięczność i maksymalny szacunek do materiału, umiłowanie detali i szczegółów, a także hakowanie tradycyjnych funkcji mebli czy oświetlenia. Projekty kaschkasch można wygiąć, odsłonić, przekręcić tam, gdzie w życiu byśmy o tym nie pomyśleli. Brzmi trochę enigmatycznie, ale właśnie w tym niewidzialnym „czymś” tkwi wyjątkowość myśli wzorniczej Floriana i Kallusa.

Kaschkasch współpracuje z takimi markami jak Dreizehngrad oraz Normann Copenhagen – w portfolio Pufa Design od lat goszczą powyższe marki. Dlatego warto przyjrzeć się wizytówce kaschkasch poprzez zaprojektowane produkty dostępne w ofercie Pufa Design.
 

Kaschkasch dla Normann Copenhagen

Lustra Horizon (2016) są odpowiedzią marki jak i projektantów na powracający trend wnętrzarski. Lustra wieszamy wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać dodatkowe światło i przestrzeń. No właśnie i na tej drugiej kaschkasch skupiło się najbardziej projektując serię luster w kilku geometrycznych kształtach. Lustro na powierzchni tafli wyposażone jest w lustrzaną półkę, nikt dotąd nie zaburzał powierzchni, kaschkasch postanowili to zmienić.
 
 
Lampka stołowa Cup (2012). Pucharek, jeden z tych projektów lampki, który jest przyjazny w odbiorze. Odczucie bryły niewielkiej lampki nawiązuje do skandynawskich ikon oświetlenia. Jednak w tym projekcie kaschkasch ukryło haczyk, jest nim wysoce technologiczne podejście do miejsca styczności tytułowej „cup”z żarówką i podstawą lampy. Dzięki temu można decydować o kierunku światła, płynnie przesuwając kloszem niemal w każdą stronę. Na uwagę zasługuje też RAL czterech odsłon lampki, wybrane kolory same w sobie są znakomitym elementem wzorniczym wnętrza.
 
 
 
 
 

Kaschkasch dla Dreizehngrad

Lampa Dub (2016) to udane połączenie minimalizmu formy i elegancji. Lampa została ręcznie uformowana klosza z aluminium w trzech odcieniach – bieli, szarości plus żywy turkus z ręcznie szlifowanym elementem z naturalnego, dębowego drewna. Zastosowanie ledowego źródła powoduje, że lampa daje miękkie, rozproszone światło punktowe. Lampa Dub choć ma idealnie wypracowaną równowagę formy nosi w sobie unikatowe elementy pracy ręcznej.
 
 
 
 
 
Kolekcja lamp Industrial (2013). W tej serii lamp nie ma kompromisów - jeśli chodzi o jakość materiałów. Grube, ręcznie dmuchane szkło kryształowe (bardzo ciężkie) łączy się ze stożkiem z surowego, również ręcznie toczonego drewna dębowego. Industrial to unikatowy projekt nawiązujący do tradycyjnych lamp o charakterze magazynowym oddanych użytkownikowi w olśniewająco sterylnej i nowoczesnej formie.
 
 
 
 
 
 
Jak pracuje studio kaschkasch, zobacz https://vimeo.com/196412667

Więcej na Pufa Design
xtop
X
 
[: :]
X
X