• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Profim na Orgatec

by
 
„Beautifully functional” to hasło będące motywem przewodnim firmy Profim na tegorocznych targach Orgatec 2016. Piękno i funkcjonalność to dla Profim dwie strony tego samego medalu, dwie nierozłączne ikony. Dlatego produkty firmy nigdy nie są kompromisem - są po prostu piękne i funkcjonalne.
Violle Profim
 
Profim było obecne na targach Orgatec już po raz dziesiąty. Tym razem firma przygotowała aż 7 premierowych kolekcji. Jedną z nowości była rodzina krzeseł obrotowych Violle zaprojektowana przez niemieckie biuro projektowe ITO Design. Violle to produkt klasy premium w segmencie foteli pracowniczych o wyjątkowo eleganckiej i przemyślanej formie. Wyróżniającym elementem jest aluminiowa rama oparcia, która łącząc się z podłokietnikami tworzy harmonijną linię. Violle to również najwyższy poziom ergonomii. Krzesło posiada innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w niezbędne, łatwo dostępne regulacje, które zostały w pełni zintegrowane z siedziskiem, tworząc płynną estetyczną formę.
Violle Profim
 
Violle Profim
 
Violle Profim
 
Violle Profim
 
Violle Profim
 
Violle Profim
 
Chic Air Profim
 
Kolejną premierę stanowiły wysublimowane zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań autorstwa francuskiego designera Christophe’a Pillet – Chic, Chic Air i Chic Tables. Kolekcja Chic to przykład koncentracji na lekkości i dopracowanej formie – tym, co najważniejsze w mniej formalnych, ale wciąż eleganckich przestrzeniach jak kawiarnie, restauracje, strefy dla gości czy biurowe i hotelowe lobby. W kolekcji znajdziemy krzesło na cienkim metalowym stelażu lub w wersji na drewnianych nogach oraz fotel na bazie obrotowej z funkcją pamięci powrotu. Druga z kolekcji Chic Air to niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny, wysublimowany design. Kompaktowe krzesła i ławki są nieszablonowe, delikatne i doskonale nadają się do miejsc spotkań. Utrzymany w tej samej konwencji, nieco niższy fotel to też przykład wyjątkowo lekkiego wzornictwa, które najlepiej sprawdza się w mniej formalnych, ale wysublimowanych wnętrzach.

Uzupełnieniem obydwu kolekcji są stoliki Chic Tables, dostępne w niższej wersji kawowej i wyższej restauracyjnej.
Chic Air Profim
 
Chic Air Profim
 
Chic Air Profim
 
Chic Air Profim
 
Chic Air Profim
 
Chic Air Profim
 
Chic Air Profim
 
Chic Profim
 
Chic Profim
 
Chic Profim
 
Chic Profim
 
Chic Profim
 
Com Profim
 
Multifunkcjonalne krzesła sklejkowe Com to najnowszy projekt Paula Brooksa. Można je dowolnie konfigurować, wybierając spośród pięciu rodzajów baz i trzech kształtów kubełków, dzięki czemu świetnie się sprawdzą się w wielu różnych przestrzeniach, od audytoriów, przez sale spotkań, po stołówki dla pracowników.
W kolekcji znajduje się cała gama elementów dodatkowych umożliwiających łączenie krzeseł w rzędy, numerację czy sztaplowanie, co przydaje się zwłaszcza podczas organizacji dużych wydarzeń.
Com Profim
 
Com Profim
 
Com Profim
 
Com Profim
 
Com Profim
 
Com Profim
 
Com Profim
 
LightUp Profim
 
W bestsellerowej kolekcji LightUp (design: ITO Design) zastosowano nową jasną kolorystykę elementów plastikowych, które tworzą spójną całość z pastelową tapicerką. Jest to odpowiedź na trend udomowienia wnętrz, w których pracujemy – by przebywanie w nich stało się przyjemniejsze.
LightUp Profim
 
LightUp Profim
 
Mickey Profim
 
Następną nowością prezentowaną na targach były stołki Mickey – kolejny projekt ITO Design. Ich wyjątkową zaletą jest możliwość odchylania na boki a tym samym podążania za pozycją osoby siedzącej. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na dynamiczne korzystanie z produktu – jako klasycznej niskiej pufy lub jako wsparcia podczas pracy na stojąco. Uchwyt do regulacji amortyzatora umożliwia dodatkowo łatwe przenoszenie pufy z miejsca na miejsce, dzięki czemu idealnie nadaje się do spontanicznej pracy w grupie.
Mickey Profim
 
SoftBox Profim
 
SoftBox Profim
 
Kilka z istniejących kolekcji firma zaprezentowała w zupełnie nowych odsłonach dzięki czemu meble zyskały zupełnie nową funkcjonalność. SoftBox projektu Paula Brooksa został wyposażony w akustyczne ekrany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań, co często jest pomocne w dużych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach.
Wyspa Profim
 
By zwiększyć komfort użytkowników podczas spotkań i negocjacji, kolekcję Wyspa (design: ITO Design) uzupełniono o stoliki oraz ścianki, na których można zamocować ekran do wyświetlania prezentacji. Zarówno stolik, jak i ścianka pod telewizor występują w dwóch rozmiarach, zależnie od wielkości miejsca spotkań, które chcemy stworzyć. W połączeniu elementy kolekcji tworzą wielofunkcyjną, wydzieloną przestrzeń, idealnie wpasowaną w większą całość.
MyTurn Profim
 
Wszystkie prezentowane kolekcje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony zwiedzających gości. Dodatkową atrakcją na stoisku było spotkanie z projektantami Profim. W czwartek 27 października Christophe Pillet, Christopher Schmidt (ITO Design), Markus Berenwinkel (ITO Design) oraz Mugi Yamamoto (ITO Design) opowiadali m.in. o kulisach powstawania nowych kolekcji oraz o współpracy z Profim.
MyTurn Profim
 
W tym roku na ekspozycję firma przeznaczyła 500 m2. Projekt stoiska pozostał w formie otwartej bez zbędnej zabudowy ograniczającej przestrzeń, z jasnymi elementami wystroju tworzącymi tło dla różnokolorowych tapicerek kolekcji.
MyTurn Profim
 
Orgatec to największe targi branżowe na świecie, które odbywają się cyklicznie co dwa lata w Kolonii w Niemczech. Impreza, która wyznacza trendy branży meblarskiej. Zgodnie z hasłem „Creativity works” pokazuje najciekawsze rozwiązania meblowe, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy. O prestiżu wydarzenia świadczy ciągle rosnąca liczba wystawców oraz zwiedzających.
xtop

Copyright © 2013 - 2018 by ManiaUrzadzania.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
X
 
[: :]
X
X