• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Pomysły na wnętrze z charakterem według pracowni Biała Ściana

by
 
Są takie wnętrza, w których czujemy się wyjątkowo. Miejsca, w których wszystkie elementy idealnie z sobą współgrają tworząc niepowtarzalny klimat. Przykładem takich przestrzeni są projekty pracowni Biała Ściana, której wnętrza zachwycają swoim charakterem – nowoczesne, ciekawe a jednocześnie subtelnie eleganckie. Pracownię Biała Ściana tworzą projektantki - Anna Niedopytalska i Agnieszka Klimek.

Co jest sekretem pięknych wnętrz? Odpowiadamy na to pytanie przyglądając się projektom Białej Ściany.
 

Wnętrze z charakterem

Jak sprawić, żeby wnętrze nabrało „charakteru”, czyli miało to „coś”? — Zdarza się, że wystarczy kilka dodatków w odpowiednim kolorze, albo pomalowanie jednej ściany, czy naklejenie tapety — mówi Anna Niedpytalska z pracowni Biała Ściana.
Czasem może być na odwrót - zbyt duża ilość przedmiotów, mnogość kolorów i panujące poczucie chaosu. Wtedy koniecznie trzeba “uspokoić” wnętrze, stonować i zostawić kilka akcentów — dodaje projektantka.

Projekt naszego wnętrza powinienem być dostosowany do nas samych i naszej osobowości. Może się tak zdarzyć, że element, które warto wyeksponować dotychczas były gdzieś schowane i nie było nam dane dostrzec ich prawdziwego uroku.

Zawsze prosimy klientów o wytypowanie przez nich przedmiotów, które już posiadają i które być może do tej pory nie miały swojego miejsca. Często okazuje się, że obrazy schowane za szafą lub lampa przywieziona z dalekiej podróży, to jest właśnie to co nadaje wnętrzu indywidualny charakter. Naszym zadaniem jest wtedy znaleźć odpowiednią ekspozycję dla tych przedmiotów — tłumaczy Agnieszka Klimek.

Mocny punkt wnętrza wcale nie musi kontrastować z resztą pomieszczenia. Wręcz przeciwnie – idealne rozwiązanie to takie, w którym element najbardziej przyciągający naszą uwagę, subtelnie komponuje się z całością. Widoczne jest to w projektach pracowni Biała Ściana – tu nawet pozornie „inne” rzeczy i detale idealnie pasują do pozostałych elementów pomieszczenia tworząc spójną, wyjątkową kompozycję.
 

Idealne oświetlenie – idealny nastrój

Co tworzy klimat wnętrza? — Przede wszystkim praca światłem, czyli dobrze zaprojektowana elektryka z odpowiednimi lampami i kompozycja kolorystyczna wszystkich przedmiotów znajdujących się w danym wnętrzu — mówi Anna Niedopytalska.

Jednym z naszych ulubionych elementów wnętrza są lampy, bo często to właśnie wokół lamp powstaje budowanie aranżacji wnętrza — dodaje Agnieszka Klimek. — Myśląc zatem o stworzeniu klimatycznego wnętrza bierzmy pod uwagę oświetlenie projektowanej przestrzeni. Gdzie w pomieszczeniu jest najwięcej naturalnego światła, a gdzie warto „dopełnić je” dodatkowymi rozwiązaniami w postaci lamp lub elementów odbijających światło, takich jak lustra czy szkło.
 

Postaw na niepowtarzalność

Wyjątkowe wnętrze to takie, które jest „nasze” i nikogo innego. Tu z pomocą przychodzą nam oryginalne przedmioty – od elementów wykończeniowych po meble i dodatki. Warto „przełamać” styl wnętrza jakimś mocnym akcentem - trochę „na przekór”. Ważne jest, żeby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

W naszej pracy sporo mebli projektujemy same. Lubimy indywidualne rozwiązania. I chyba zawsze w projekcie znajdzie się oryginalna komoda lub bufet — mówi Agnieszka Klimekz pracowni Biała Ściana. — Ja uwielbiam fotele. Dla mnie to mebel akcent - coś czym możemy się “zabawić” we wnętrzu — dodaje projektantka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pracownia Biała Ścina będzie gościem zbliżającego się wydarzenia Archiwnętrza w Krakowie.
xtop
X
 
[: :]
X
X