• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Nowość - do oferty Dutchhouse dołączyła marka Dutchbone

by
 
Designerzy Dutchbone stworzyli kolekcję mebli, lamp, dywanów, poduszek, itp., do której inspiracji poszukiwali w różnych regionach świata. W rezultacie powstały przedmioty o prostych, nieskomplikowanych liniach, ale przykuwające wzrok doskonałymi proporcjami, kunsztownym wykonaniem i urodą detalu. Nie są to bynajmniej kopie wzorów wypracowanych przez azjatyckich rzemieślników, tylko oryginalne projekty luźno nawiązujące do nich formą albo zdobieniami.
 
Obicia stołków BLOCK i pufy oraz poduszki INDIAN BLOCK są na przykład dekorowane popularną w Indiach metodą blokową, tzn. desenie nanosi się ręcznie na tkaninę stemplami zrobionymi z drewna. Fascynację orientem widać też w ornamentyce dywanów, chociaż do złudzenia przypominają nadgryzione zębem czasu tradycyjne perskie kobierce, bez obawy możemy po nich chodzić, bo wyprodukowano je współcześnie z włókien tak wysokiej jakości, że trudno je zedrzeć.
 
Stoliki SCARFLOWER i WARUNG z kolei są efektem podpatrzenia stosowanych od wieków na wschodzie technik tłoczenia wzorów na metalu. Plonem podróży projektantów Dutchbone jest również część materiałów wykorzystana w kolekcji
 
Przywieźli z nich między innymi rattan - tworzywo nie tylko trwałe i ekologiczne, ale i elastyczne, świetnie nadające się do formowania. Dowodem na to są fantazyjne kształty ram luster i abażurów lamp KUBU. Bardzo efektowne, a do tego niepowtarzalne, bo jak wszystkie rzeczy robione ręcznie różnią się szczegółami. Z Azji pochodzi też drewno mango, które w połączeniu z metalem zostało wykorzystane do produkcji nie mebli, ale lamp, nazwanych COCO. Ich prosta elegancja, tak samo jak i wszystkich innych produktów z kolekcji, doskonale wpisuje się we wnętrza o bardzo różnym charakterze, od kolonialnych po industrialne.
 
 
xtop
X
 
[: :]
X
X