• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Krajobrazy zamknięte w ceramice

by
 
„Emocjonalne krajobrazy” to określenie, które używa Kamila Bilik-Majerczak z Projectorium opisując swoje prace. — Ceramika jest odzwierciedleniem mnie samej — mówi projektantka wykonująca ręcznie robione naczynia ceramiczne. Jak wygląda przyroda, krajobraz i świat wewnętrzny uwieczniony w ceramice?

Dla Kamili z Projectorium ceramika i cały proces wytwarzania naczyń to zajęcie dające nieograniczone możliwości twórczych działań. Właściwości plastyczne gliny umożliwiają formowanie unikalnych kształtów. Emocje połączone z wyobraźnią i talentem Kamili pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnych przedmiotów.
 
Na czym polegają przywołane „emocjonalne krajobrazy”? — To moje oczy, które kodują interesujące obrazy i zjawiska, to serce, które wyraża wrażliwość i emocje oraz moje dłonie, którymi nadaję ostateczny kształt naczyniu — wyjaśnia Kamila z Projectorium.

W pracach Projectorium przewija się wiele motywów otaczającej nas przyrody. W pracowni powstały serie naczyń takich jak: Oceany, Dzikie Ogrody, Lasy, Mokradła. Zjawiska, krajobrazy, miejsca, wspomnienia, kolory i struktury — to wszystko jest inspiracją dla Kamili, której udaje się przenieść je w swoich pracach w nowoczesnym wydaniu.
 
W swojej pracy najbardziej lubię to, że bezpośrednio uczestniczę w każdym etapie powstawania naczynia. To ja decyduję jaki uformuję kształt, ja decyduję o wyborze materiałów, a następnie o technice zdobienia. Powstaje przedmiot, który jest w 100% wykonany przeze mnie i po mojej myśli. Wolność wyboru oraz brak zależności od osób trzecich na etapie projektowania bardzo mi odpowiada.

Projectorium to młoda pracownia projektowa z Krakowa skupiająca swoje działania wokół ceramiki i architektury wnętrz. Mimo że pracownia powstała w grudniu 2016 roku, może pochwalić się już sukcesami na arenie międzynarodowej. — Naszym największym sukcesem jest wykonanie serii naczyń, a także elementów dekoracyjnych do restauracji w Dubaju — mówi Kamila z Projectorium.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Projectorium będzie gościem spotkania Archiwnętrza w Krakowie.
x

fot: Proejctorium


top
X
 
[: :]
X
X