• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Jakie funkcje wybierają Polacy kupując meble tapicerowane do salonu?

by
 
Czy Polacy są tradycjonalistami jeśli chodzi o kształt i design mebli do salonu, które kupują, czy też może mają apetyt na coś więcej? Jakie funkcje w meblach tapicerowanych lubią i wybierają, gdy mają możliwość samodzielnej konfiguracji sof i narożników? Które z tych funkcji traktują jako konieczne i nieodzowne, a które są dla nich przydatną wartością dodaną, wpływającą na komfort i jakość wypoczynku? Na te i inne pytania odpowiada raport przygotowany przez Fabrykę Mebli Gala Collezione, który powstał na podstawie analizy 8 tysięcy realnych decyzji zakupowych Polaków z 2016 roku, dotyczących sof i narożników konfigurowanych z elementów systemów modułowych, a zatem takich decyzji, w których to klient samodzielnie decydował o wielkości, kształcie i liczbie różnych funkcji użytkowych w meblu.

Lubimy narożniki w tradycyjnym kształcie

Tak – narożnik w kształcie litery L jest nadal najpopularniejszym układem w naszych salonach, bo wybrało go 67% klientów. Na pewno wynika to częściowo z naszych przyzwyczajeń i doświadczeń z przeszłości, gdy w niewielkim pomieszczeniu służącym jako pokój dzienny trzeba było zaaranżować kącik, pełniący w dzień funkcję wypoczynkową a w nocy – przestrzeni o charakterze sypialni. Rośnie jednakże z roku na rok popularność układów w kształcie litery U, które są idealne do dużych salonów i chętnie wybierane przez osoby, chcące stworzyć domowe centrum wypoczynku i codziennych spotkań z bliskimi. 23% mebli to sofy – zarówno mniejsze, dwuosobowe, jak też duże i rozbudowane układy wielosiedziskowe.
 
 
 
 
 
Funkcja spania – „must have” mebla do salonu

9 na 10 kupowanych sof i narożników jest wyposażonych w co najmniej jedną funkcję zwiększającą komfort ich użytkowania i podnoszących jakość wypoczynku. Mowa tutaj o funkcji spania, funkcji relaksu, barze, zagłówkach, pojemniku na pościel oraz ruchomym siedzisku. Mimo, że funkcja spania jest najczęściej wybieraną funkcją w meblach tapicerowanych (znajduje się w 69% analizowanych sof i narożników), to zmieniają się coraz bardziej motywy, dla których po nią sięgamy. Coraz częściej traktowana jest ona jako wygodna, dodatkowa opcja, pozwalająca na przenocowanie gości, a nie jako element stanowiący istotę mebla. Zgodnie z trendami popularnymi od długiego czasu u naszych zachodnich sąsiadów, coraz większa grupa Polaków wybiera sofy i narożniki bez funkcji spania (ponad 30% klientów) oczekując od mebla przede wszystkim spełniania kryteriów wygody dla wypoczynku dziennego.

Chętnie sięgamy po funkcje, które ułatwiają nam życie i uprzyjemniają wypoczynek. Polacy lubią, gdy meble są wyposażone w zagłówki, szczególnie takie, których kąt nachylenia można zmieniać. Jeśli mebel nie posiada ruchomych zagłówków montowanych na stałe na oparciu – uzupełniamy go zagłówkami opcjonalnymi (które można przełożyć na dowolne oparcie siedziska). Osoby, które lubią na meblu leniuchować, szukają opcji pozwalającej jeszcze wygodniej oglądać telewizję lub w pozycji półleżącej poczytać ulubioną prasę - wzbogacają sofy i narożniki funkcją relaksu, przy czym najczęściej wybierają tą rozkładaną za pomocą elektrycznych sensorów (72% mebli z funkcją relaksu to meble rozkładane elektrycznie). Połowa analizowanych mebli została także wyposażona w pojemnik na pościel, dzięki któremu wykorzystywane okazjonalnie koce i poduszki możemy mieć zawsze w łatwo dostępnym miejscu.

Mebel dokładnie taki, jak chcesz

Meble modułowe Gala Collezione pozwalają na dowolną konfigurację mebla, zgodnie z własnymi potrzebami, dostosowanego do własnego stylu życia i oczekiwań swoich i domowników. Dają możliwość wyposażenia mebla w takie funkcje, jakie są dla docelowego użytkownika sofy czy narożnika ważne, przydatne i lubiane. To doskonała oferta dla osób, które poszukują mebli oryginalnych, inne niż te oferowane w gotowych konfiguracjach, a przede wszystkim – dla osób, które same chcą decydować o tym, jak mebel będzie wyglądać i jakie potrzeby będzie zaspakajać.
xtop
X
 
[: :]
X
X