• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Jak wybrać donice dla biur?

by
 
W domowych wnętrzach nie brakuje roślin. Dlaczego więc miałoby zabraknąć ich w biurowcach, w których wielu spędza znaczną część dnia? Rośliny to istotny element wyposażenia: ocieplają surowe wnętrza, dodają im charakteru, mają też pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Co więcej, zwiększają wilgotność powietrza i tworzą doskonałe warunki do twórczej i wydajnej pracy.
 
Wiodący trend
Nie sposób wprowadzić roślin do biurowej przestrzeni bez odpowiednich donic kwiatowych. Nowoczesne pojemniki są w stanie nie tylko wyeksponować zieleń, ale również są atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz, gdy trend wystroju wnętrz biurowych zyskuje na popularności - coraz częściej doceniana jest rola natury dla efektywnej pracy i tworzenia pozytywnego wizerunku. Designerskie donice i zielone okazy mobilizują do działania i poprawiają estetykę wyposażenia.
 
Klasyka vs nowoczesność
Doniczkowe okazy doskonale wyglądają w tak zwanych „open space”, a także ciągach komunikacyjnych, recepcjach – czyli w miejscach, gdzie najczęściej przebywa pracownik. Minimalistyczne pojemniki w połączeniu z roślinami zielonymi to ciekawa fuzja tradycji, reprezentowanej przez popularne rośliny, i nowoczesności, prezentowanej przez modne, włoskie donice marki TeraPlast czy modele od polskiego nuno’ni. To doskonały dowód tego, że biurowce wcale nie muszą być ponurymi, pustymi gmachami – wręcz przeciwnie: mogą i powinny być przyjazne i otwarte!
 
Uniwersalne rozwiązanie
Nowoczesne, duże donice to świetna propozycja dla wszelkiego rodzaju biurowców, gdzie liczy się funkcjonalność otoczenia, jak i jego inspirujący charakter. Warto zwrócić uwagę na pojemniki z kolekcji TerraForm - wykonane z lekkiego polietylenu – materiału trwałego i lekkiego, dlatego nie straszne im przypadkowe uszkodzenia. Niepozorne na pierwszy rzut oka donice odkrywają swoje tajemnice po bliższym przyjrzeniu – widoczny na zdęciach model Valentino to gładka, wysoka donica o dekoracyjnej podstawie ze żłobieniami, które nadają mu nie lada charakteru.
 
 
Kropka nad i
Równie dobrym pomysłem są donice z polietylenu takie jak Stretta lub Gianto, odporne na uszkodzenia mechaniczne, niezwykle łatwe w konserwacji, a na dodatek, ze względu na niską masę, mogą być łatwo przenoszone. Ich subtelna forma sprawia, że pojemniki, pomimo swoich pokaźnych rozmiarów, nie rozpraszają uwagi, ale w dyskretny sposób urozmaicają otoczenie. Spośród roślin, biurowa przestrzeń to najlepsze miejsce dla rozłożystych paproci, sansiwiery lub zamiokulkasa.
 
x

fot: TERRAFORM


top
X
 
[: :]
X
X