• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Chic Air nagrodzony za wyjątkowy design

by
 
Kolejny Red Dot dla Profim!

Oceniając tysiące produktów z całego świata Jury konkursu przyznało nagrodę Red Dot dla kolekcji Chic Air zaprojektowanej przez francuskiego designera Christophe’a Pillet. Zdaniem ekspertów Profim zaprezentowało unikalny projekt, który nagrodzono uznanym na całym świecie znakiem jakości Red Dot Award: Product Design 2017.
 
Uhonorowana kolekcja Chic Air to niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny, wysublimowany design. Kompaktowe krzesła i ławki są nieszablonowe, delikatne i doskonale nadają się do miejsc spotkań. Utrzymany w tej samej konwencji, nieco niższy fotel to też przykład wyjątkowo lekkiego wzornictwa, które najlepiej sprawdza się w mniej formalnych, ale wysublimowanych wnętrzach. Kolekcja oparta jest o kanciaste, geometryczne formy połączone z delikatnymi przekrojami stelaża podtrzymującego całość. Chic Air zachwyci oko każdego odbiorcy wrażliwego na unikatowe kształty. Charakteru kolekcji dodaje możliwość połączenie dwóch różnych powierzchni tapicerowanych – wysokogatunkowej skóry na zewnątrz i miękkiej tapicerki wewnątrz kubełka.
 
 
 
Zdaniem profesora Dr. Petera Zeca, założyciela i Prezesa Red Dot Award, nagrodzone firmy są przykładem realizacji strategii opartej na designie oraz dowodem na to, że dobry projekt i sukces ekonomiczny idą w parze. Przyznany przez wymagające Jury Red Dot tytuł to potwierdzenie wysokiej jakości designu oraz skutecznej polityki projektowania.
 
 
 
Do udziału w Red Dot Award zapraszani są producenci i projektanci z całego świata. Jury złożone z 40 niezależnych projektantów, profesorów oraz dziennikarzy z dziedziny designu testują i oceniają każdy pojedynczy produkt, przyznając nagrody za wysoką jakość wzornictwa. W tym roku w konkursie rywalizowało 5500 produktów z 54 krajów. Kulminacją Red Dot Award 2017 będzie uroczysta gala, która odbędzie się 3 lipca br. w Essen w Niemczech.

* Kolekcja Chic Air dostępna w sprzedaży w II poł. 2017 roku.
 
 
 
xtop

Copyright © 2013 - 2018 by ManiaUrzadzania.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
X
 
[: :]
X
X