• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

B A L U N A

by
 
Kolekcja lamp Baluna jest w Polsce. Powstała w chorwackim studiu projektowym Grupa Products. Pierwsze wejrzenie? Niespotykana. Intrygująca. Baluna ma siedem funkcjonalnych odsłon. A każda z nich swoją własną indywidualną sylwetkę dopracowaną w najmniejszym detalu, choć w Balunie jest ich niewiele i to właśnie czyni z niej wyjątkowe minimalistyczne oświetlenie.
 
Studio Grupa Products ma taką charakterystyczną cechę. Rozbudowuje kolekcje produktów w szerz. Wokół DNA projektu powstają kolejne modele o zmienionej kolorystyce i nieznacznym liftingu formy. Tak było w przypadku kolekcji Arigato, Ili Ili oraz Model. Tego typu strategia produktowa daje szeroki pole do aranżacji oświetlenia profesjonalistom. Wówczas modele można ze sobą implementować, grać natężeniem światła. Linia wyposażona jest w ściemniacz, żarówkę LED oraz rotujące elementy konstrukcji.

Baluna podobnie jak pozostałe kolekcje jest lampą studyjną, nie przemysłową. Różnice widoczne są w sposobie wykonania, łączeniach, niuansach. Corem modelu jest regularny kulisty klosz wykonany z mlecznego, matowego szkła. Niczym mycka okala go metalowy - malowany proszkowo na czarny mat łącznik zakończony tubą. Krzyżowo przecina ją włącznik i wyprowadzanie kabla. Wyważone proporcje formy ożywia skos. A geometryczne napięcia dają lampom niezwykłą wartość estetyczną.

Wcielenia modelu Table, Table Small, Floor, Ceiling, Wall Small, Wall Medium, Wall Large opierają się na powyższym rozwiązaniu, dodatkowo projektanci z Grupa Products proponują indywidualne rozwiązania funkcjonalne w zależności od przeznaczenia. Baluna jest lampą, której korzeni formalnych możemy szukać w bauhausie. Na minimalizm i czystą funkcjonalność wskazuje też fakt, że jedną kolekcją można zaaranżować całą projektowaną przestrzeń. Uzyskany efekt będzie nawiązywał do czasów królestwa rzemiosła, w których lampy były projektowane i dedykowane do konkretnej realizacji architektonicznej. Eleganckie i ikoniczne rozwiązanie jest teraz w zasięgu ręki.
Kinkiet, lampa ścienna Baluna Wall Large, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa sufitowa Baluna Ceiling, regulowana długość ramienia, Grupa Products, Pufa Design
 
Kinkiet, lampa ścienna Baluna Wall Medium, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa podłogowa Baluna Floor, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa podłogowa Baluna Floor - zoom, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa sufitowa Baluna Ceiling w aranżacji, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa podłogowa Baluna Floor, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa podłogowa Baluna Floor - zoom, Grupa Products, Pufa Design
 
 
Lampa stołowa Baluna Table, Grupa Products, Pufa Design
 
Lampa stołowa Baluna Table Small, Grupa Products, Pufa Design
 
Informacja o Baluna (PDF)

Kontakt dla klientów i architektów Pufa Design.
xtop
X
 
[: :]
X
X