• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

7 problemów, które rozwiążesz we wnętrzu dzięki sztukaterii

by
 
Sztukaterie coraz częściej pojawiają się wśród najnowszych trendów wnętrzarskich. Mogą być barokowo okazałe lub stanowić dyskretny akcent w stylu vintage. Świetnie wyglądają we wnętrzach eklektycznych, hipsterskich, łączących różne style. Sztukaterie są nie tylko modne, ale i rozwiązują kilka problemów, z którymi pewnie każdy kiedyś się spotkał. Postanowiliśmy przedstawić niektóre z nich:

1. Zmagasz się z krzywymi ścianami we wnętrzu? Sztukaterie skutecznie maskują nierówności ściany względem sufitu i podłogi.

2. Chcesz przykryć łączenia między tapetą lub kolorową ścianą a sufitem? Listwy sztukateryjne są świetnym rozwiązaniem, a w zależności od upodobań możesz wybrać szersze lub węższe, ozdobne lub całkowicie gładkie.

3. Nie masz pomysłu jak obramować osadzone w ścianie lustro, telewizor lub brakuje Ci ramy do obrazu? W tym wypadku użycie listew sztukateryjnych jest również świetnym rozwiązaniem. To także sposób na wykończenie krawędzi na styku ścian i drzwi oraz okien.

4. Szukasz sposobu na obniżenie optyczne wnętrza? Dekoracyjne listwy poziome umieszczone na wysokości wzroku obniżą wysokie pomieszczenie. Z kolei pilastry i listwy ułożone pionowo sprawiają, że wnętrze wydaje się bardziej strzeliste.

5. Lubisz minimalizm, ale w minimalistycznym wnętrzu czegoś ci brakuje? Sztukaterie ocieplą wizualnie białe wnętrze z małą ilością przedmiotów.

6. Chcesz szybko, tanio i w prosty sposób odmienić swoje wnętrze? Sztukaterie wykonane z lekkiego materiału są wyjątkowo łatwe w montażu, a ich koszt w zależności od ilości zużytego materiału to około kilkadziesiąt złotych.

7. Zastanawiasz się jak zamaskować przewody, lub w jaki sposób ukryć montaż oświetlenia typu LED? Listwa przypodłogowa posłuży Ci do ukrycia niepożądanych kabli, a listwa przysufitowa, obniżona nieco względem sufitu, zamaskuje oświetlenie LED.

Sztukaterie z tworzywa sztucznego oferuje m. in. marka Marbet Design. Dodatkową zaletą takich sztukaterii jest fakt, że można malować na dowolne kolory i montować całkowicie samodzielnie.
 
 
 
 
 
xtop
X
 
[: :]
X
X