• Zaloguj się
  • Szuflada


Produkt został dodany
do ulubionych w szufladzie!

Dom Patio z prywatnym SPA by 81.WAW.PL

by ManiaUrządzania
 
Nowoczesny dom w kształcie litery C to projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Wyróżnia go ażurowa elewacja pokryta bluszczem oraz wewnętrzne zielone patio. Dwa poziome ramiona litery C stanowią część prywatną, natomiast pionowe to przeszklony na dwie strony pokój dzienny z jadalnią oraz kuchnią.
 
Dom Patio to nowoczesny parterowy dom o łącznej powierzchni 500m2. Główne wejście do budynku znajduję się w pęknięciu w zielonej elewacji od strony ulicy. Bezpośrednio z wejścia mieszkańcy mają dostęp do przestronnej garderoby.
 
W części dolnej, która znajduje się bliżej drogi, na prawo od wejścia umieszczone zostały 3 sypialnie dziecięce z dostępem do wspólnej łazienki. Między nimi utworzono bufor wolnej przestrzeni, który daje oddech w komunikacji między nimi, ale jest także strefą wspólnych zabaw. Okna z pokoi dziecięcych otwierają się bezpośrednio na zielone patio.
 
Na lewo od wejścia znajdują się natomiast pomieszczenia techniczne. W części górnej znajduje się główna sypialnia z własnym salonem kąpielowym, garderobą i gabinetem. Okna z sypialni i gabinetu także otwierają się na wewnętrzne patio.
 
Między częścią dla dzieci, a tą dla rodziców umieściliśmy część dzienną, gdzie ma się toczyć życie rodzinne. Składa się na nią salon, jadalnia oraz kuchnia. Wszystkie te pomieszczenia są otwarte i znajdują się w jednej przestrzeni. Całość ma ok 150 m2. Część dzienna z jednej strony otwiera się na wewnętrzne patio, a z drugiej na wschodnią część działki. Jest to idealnie miejsce do wspólnego spędzania czasu. Poprzez wydzielone strefy dom pozwala na zachowanie prywatności, zarówno młodszych, jak i starszych domowników - mówi Rafał Grudziąż architekt z pracowni 81.WAW.PL.
 
We wschodniej część działki zlokalizowano dodatkowy budynek, który jest domkiem gościnnym oraz będzie pełnić funkcję prywatnego spa. To idealne miejsce na relaks dla całej rodziny, jak i przyjeżdzających gości. Dla większego komfortu i wygody, spa połączone będzie z domem przejściem podziemnym. W części dziennej będzie istniała również możliwość zsunięcia szklanych ścian i ukrycia ich w ścianach domu, tak aby całkowicie otworzyć się na otoczenie. Jest to szczególnie przydatne podczas pięknych letnich dni i pozwala czerpać to co najlepsze z wakacyjnej pogody – dodaje Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.
 
Dom pokrywa duży płaski dach, który zadasza też obejście. Główna elewacja zostanie pokryta płytami aluminiowymi, delikatnie odbijającymi otoczenie, natomiast drugą będzie stanowić zieleń w postaci bluszczu lub winorośli.
 
Dach optycznie zamyka dom w jedną zwartą, kwadratową bryłę z pęknięciem, które otwiera wewnętrzne patio na resztę ogrodu.
 
 
81.waw.pl to warszawska pracownia architektoniczna, której nowoczesne i oryginalne projekty doceniane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Stworzona została z pasji przez małżeństwo architektów.
xtop
X
 
[: :]
X
X