• Zaloguj się
  • Szuflada
PORADA
  • tel.: +48 666 813 513

PORADA: z miłości do drewna

Firma powstała w 1948 roku. Z miłości do drewna: litego, solidnego, przetwarzanego przez artystów-rzemieślników, którzy umieją zwykłą kłodę przekształcić w dzieło sztuki.

Założona w 1948, by produkować krzesła, w 1968 r. PORADA rozwinęła się dzięki Luigi Allievi i jego synom, którzy postawili na profesjonalizm i jakość.
Wspaniały gatunek drewna i dorównujący mu poziom obróbki szybko sprawiły, że marka stała się rozpoznawalna. Do dziś słynie z tego, że w domowe otoczenie, zaspokajające codzienne potrzeby mieszkańców, wprowadza doskonały design.

Klucz do międzynarodowych sukcesów marki PORADA to osiągnięcie równowagi pomiędzy piękną formą a funkcjonalnością każdego z jej produktów.
Meble PORADA są eleganckie, nobliwe, mają piękne kształty, a jednocześnie ich styl ewoluuje wraz ze zmieniającymi się trendami. Tak powstają sprzęty, których wartości nie obniża upływający czas.

Kolekcja mebli PORADA jest ogromna i różnorodna.
Dla firmy pracują uznani designerzy i studia projektowe, m.in.:
Tarcisio Colzani, Marconato&Zappa, Opera Design, Giovanna Azzarello, Marelli&Molteni, Giuseppe Vigano, Gino Carollo i Stefano Bigi.


Najważniejszą cechą marki i jej główną siłą jest jednak coś innego, coś, co nie ma nic wspólnego z jakością użytych materiałów i zaawansowaną technologią ich obróbki. To czynnik ludzki. PORADA to ludzie, którzy z upływem lat stali się jak rodzina, a wytwarzane meble traktują niczym część siebie: całą swą miłość i wielką staranność wkładają w rzemiosło, którym zajmują się na co dzień.
To ich praca sprawiła, że w ciągu pół wieku istnienia firmy marzenia jej założycieli stały się rzeczywistością.

W poszukiwaniu doskonałości

Marka PORADA o sobie:

Logos – to greckie słowo, które jako czasownik oznacza otrzymywanie, słuchanie, mówienie, komunikowanie oraz łączenie w całość.
Jako rzeczownik też ma wiele znaczeń: szacunek, uznanie, więź, proporcje, miara, design...
Dzięki tej wieloznaczności, logos to termin najlepiej oddający zasady firmy PORADA, dla której ważne są pragnienia jej klientów i która chce w ich codzienne życie wnosić jakość, elegancję i piękno.
Logos to dla nas coś, co egzystencji nadaje formę: nawiązując do tradycji i klasyki wzornictwa, stale poszukujemy piękna i dążymy do doskonałości – tak właśnie powstaje rozpoznawalny od pierwszego rzutu oka i nie do pomylenia z żadnym innym – styl marki PORADA.


top
X