• Zaloguj się
  • Szuflada

Poznań Design Days

Poznań Design Days, czyli poznański festiwal designu organizowany przez Fundację Klaster Poznań oraz Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

To festiwal designu, w którego organizację zaangażowane są liczne instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne funkcjonujące na terenie Poznania. Na 10 dni Poznań stanie się platformą wymiany doświadczeń polskich i zagranicznych środowisk projektowych, w której będą prezentowani zarówno dojrzali projektanci, jak i twórcy młodego pokolenia.

W programie przewidziane są liczne wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje na temat designu i przestrzeni publicznej. Przedsięwzięcie to posiada ogromny potencjał kulturotwórczy i doskonale wpisuje się strategiczne działania Poznania dotyczące wzrostu znaczenia miasta jako ważnego ośrodka przemysłu kreatywnego.


Poznań Design Days 2014 ma stanowić bezpośredni wyraz roli komunikacji w projektowaniu, stąd też hasłem przewodnim pierwszej edycji festiwalu jest: KOMUNIKACJA.Wydarzenie to ważny krok w kierunku zintegrowania lokalnych artystów i projektantów pod szyldem zaplanowanego wydarzenia, ale także Partnerów zaangażowanych w realizację festiwalu. Inicjatywa zorganizowania w Poznaniu wydarzenia poświęconego designowi w jego różnorodnych odmianach i przejawach stanowi znaczący wkład w dopełnienie mapy tego typu wydarzeń mających miejsce w Polsce. Gdynia Design Days, Wawa Design Festiwal, Łódź Design Festival, Wroclove Design Festiwal – to tylko co znakomitsze przykłady, znamionujące proces postępującego zainteresowania projektowaniem, zarówno wśród osób związanych ze sztuką, jak i w szerszym kontekście ogólnospołecznym.

Poznań Design Days 2014 stanowi zaproszenie do animowania podobnych działań oraz wspierania lokalnego środowiska artystycznego i projektowego.


Festiwal odbędzie się w dniach 30.05 – 08.06.2014. Partnerami projektu są liczne instytucje kultury i sztuki funkcjonujące na terenie Poznania.

top
X