• Zaloguj się
  • Szuflada

Dizajn bez granic

Jest  z nami każdego dnia w naszych domach, garażach, ogrodach. Spotkamy go w przestrzeni publicznej: w miejscach pracy, w kinach, teatrach etc. Często go nie zauważamy, ba, nie zdajemy sobie sprawy, że mamy z nim do czynienia. Dizajn. Wiele osób słysząc to słowo od razu przywołuje na myśl piękne, acz afunkcjonalne przedmioty, które mogą służyć jedynie jako ekstrawaganckie ozdoby. Nic bardziej mylnego! Z dizajnem spotykamy się w każdym przedmiocie codziennego użytku. Budzik, radio, telewizor, naczynia, talerze, ubrania... – wszystkie te  przedmioty zostały zaprojektowane.

Jest  z nami każdego dnia w naszych domach, garażach, ogrodach. Spotkamy go w przestrzeni publicznej: w miejscach pracy, w kinach, teatrach etc. Często go nie zauważamy, ba, nie zdajemy sobie sprawy, że mamy z nim do czynienia. Dizajn. Wiele osób słysząc to słowo, od razu przywołuje na myśl piękne, acz afunkcjonalne przedmioty, które mogą służyć jedynie jako ekstrawaganckie ozdoby. Nic bardziej mylnego! Z dizajnem spotykamy się w każdym przedmiocie codziennego użytku. Budzik, radio, telewizor, naczynia, talerze, ubrania... – wszystkie te  przedmioty zostały zaprojektowane.
 
O tym, jak bardzo wzornictwo przemysłowe jest obecne w naszym codziennym życiu, będą mogli  się Państwo przekonać odwiedzając wystawę „Dizajn bez granic” przygotowaną przez studentów studiów podyplomowych historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy!
 
Wernisaż: 8 lutego 2013 r., godz. 18.00
 
Wystawie towarzyszy prezentacja fotografii członków Fotoklubu „Pozytyw” i uczniów LO w Bieruniu oraz prac plastycznych uczniów CKZiU w Sosnowcu.

top
X